I TRAMPI O SOBĚ...

AKTUÁLNĚ...

 

O co tu jde???

O kamarádství, pomoc při zmapování 100 leté historie trampingu vzpomínkami

kamarádů, míst, kde se odehrávala, vzpomínky, změny ...  anebo pomohu,

ale chci prachy, prachy, prachy... Tento dopis tedy na mne takhle zapůsobil.

 


 

 

 

Kamarádi, trampové! Sami si udělejte názor na článek pana Knížáka, ale já jsem přesvědčena, že nikdy nečetl od Jerryho Panthera báseň PROČ JSME TRAMPI  !!!

 

Pan Knížák hovoří o tom, co kdesi kdysi četl... Jelikož nejen my, ale ani on nebyl přímým svědkem začátku trampingu. A jak se vyvíjela a měnila společnost, také tramping zaznamenával změny. Dnešní trampování se těžko může srovnávat s tím ve 20. letech minulého století Ale důvody utéct ven do přírody, žít si pokud možno volně, hlavně mezi přáteli a spřízněnými dušemi s trampskou písničkou památeční anebo zcela novou, tak tohle zůstává ! Být trampem je stav duše. Slova Mikiho Ryvoli se mi moc líbí, jelikož opravdu odráží tu správnou definici TRAMPA. Trampem se musí člověk sám cítit a ne si "jenom tak říkat" !

A budoucnost trampingu? Těžko říct... Mění se zároveň se společností. Ale jsem nezlomný optimista a ať již se jeho forma jak chce pozmění, ten kdo bude chtít uznávat hodnoty, které uznáváme dnes my, najde si cestu i důvody jet ven do přírody, posedět u ohně mezi dobrými kamarády, zazpívat si, zasnít se a za romantické představy se nikdo nemusí stydět! Ty totiž zjemňují duši a ta se stává citlivější k lidem i celé přírodě kolem!

Číča

 

 

A TAKÉ TRAMPI O SOBĚ.....

Tři úryvky jsou z diskuse na webových stránkách TO Oregon Most

    osadaoregonmost.webnode.cz/dnes-k-diskusi/

o dnešním trampingu a nevhodné prezentaci Trampského muzea

POTLACH  je trampská mše, chrámem je  les a louka... nikoli taneční sál,

palác či jiné mastňácké prostředí !!!